Profesor Zasępa ukončil pôsobenie vo funkcii rektora KU. Je za čo poďakovať? II.

Autor: Peter Olekšák | 14.7.2014 o 17:43 | (upravené 22.2.2018 o 13:43) Karma článku: 7,52 | Prečítané:  2609x

Tejto téme sme sa už venovali na blogu, ale nakoľko prichádzajú ďalšie významné listy, prinášame obsah niektorých z nich, z rôznych oblastí spoločenského života.

Vysoko ceneným je list prefekta kongregácie pre katolícke vzdelávanie (kvázi ministra školstva Vatikánu), ktorý Zenon kardinál Geocholewski zaslal odstupivšiemu rektorovi KU: "Vyjadrujem vďačnosť za Vašu obetavú prácu, za vytrvalú starostlivosť o katolícky charakter univerzity a súčasne o náležitú úroveň vzdelávania a vedeckého výskumu. Veľmi oceňujem Vašu otvorenosť a angažovanie sa vo veci hľadania pravdy a šírenia kresťanských postojov vo svete. Žičím Vám, aby Vás dobrý Boh hojne požehnal v ďalších rokoch vedeckej práce a vzdelávania a tiež aby Vám umožnil naďalej vnášať tvorivý vklad do rozvoja Katolíckej univerzity na Slovensku. Nech Vaša skúsenosť, získaná v čase služby rektora prináša ovocie pre dobro celej univerzitnej komunity v perspektíve spoločného dobra."

Vojenský ordinár, biskup Mons. František Rábek, v svojom liste uviedol veľa úprimných slov, ktoré vystihuje veta: "Chcem aspoň takýmto spôsobom úprimne poďakovať za Tvoju obetavú a veľkodušnú službu Cirkvi na Slovensku."

Vojtěch Cikrle, brnenský biskup: "Rád bych poděkoval za Vaši dlouholetou službu rektora."

"Christos Voskrese, vážený pán rektor prof. Zasepa, je mi to veľmi ľúto, čo sa odohráva na KU v Ružomberku. Verím že Vaše rozhodnutie odstúpenia ste urobili preto, že nevidíte nádej na zlepšenie, po mnohých Vašich návrhoch a snahách. Vážim si Vašu ochotu a sily ktoré ste dali pre dobro Slovenska a našej budúcnosti - mládeže. Pravda sa nedá ukryť, ona sa raz ukáže", napísal vladyka Milan Lach.

"Magnificencia,drahý pán profesor, s pocitom veľkej vďaky píšem tieto riadky, keď ste oznámili svoju rezignáciu na funkciu rektora. Veď koľko krásneho a dobrého sa viaže k Vášmu menu, čo ste vykonali pre  rozvoj KU, koľko svetla ste priniesli pre našu inteligenciu, koľko dobra pre Cirkev a národ. Úprimne, je nám ľuto, lebo ste boli takou istotou a nádejou, že KU je v dobrých rukách.To nás teší, že zostávate medzi nami. Prosím na príhovor Nepoškvrnenej Panny Márie hojnosť nebeských darov i dobrého zdravia. S prejavom vďačnosti Vám žehnám + Dominik Tóth, t. biskup." 

Ondrej Krajňák, predseda správnej rady Ústavu pamäti národa: "Vážený pán profesor, ďakujem Vám za Váš dobrý príklad, Vašu obetavosť, múdrosť a statočnosť. Slovensko vo Vás získalo vzácny dar. Vedieť takýto dar objaviť a vedieť ho užívať si žiada dávku zrelosti. Žiaľ, tá nám Slovákom niekedy chýba. (...)"

"Drahý pán rektor, srdečne Vás pozdravujem. Chcela by som sa Vám poďakovať. (...) Pre mňa je Univerzitná knižnica KU symbolom Vašej obetavej práce a veľkej angažovanosti pre dobro tejto inštitúcie. Spolu s Vami sme sledovali a prežívali toto dielo, a nielen to. Za fotografiami i sprievodným textom publikácie o nej sa skrýva omnoho viac. To viete len Vy, Vaši najbližší spolupracovníci, my tak trochu, ale predovšetkým náš Pán. Predovšetkým s Jeho pomocou sa toto dielo podarilo. Želám Vám, aby Vám to v hojnej miere Pán odmenil. Ostaňte naďalej otvorený Jeho výzvam a vždy prístupný svetlu Ducha Svätého.I naďalej ostávate našim priateľom. Boh Vám žehnaj!" Sr. Angela, satmárka.  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Poďme sa rozprávať, ako sa treba rozprávať o očkovaní

Sedem tipov, ako viesť debatu s tými, čo neveria.


Už ste čítali?