Pravda, ale

Autor: Peter Olekšák | 28.7.2014 o 16:13 | Karma článku: 10,21 | Prečítané:  2916x

Na tomto blogu som písal o nových bielych vranách. Dnes sa téme venuje denník SME, ktorý cituje predstaviteľa KU, podľa ktorého kontrolórky nedostali výpoveď. Zdalo by sa, že šlo o HOAX, o žart a planý poplach. Aká je teda pravda?

Vedenie univerzity tvrdí, že pracovníčky nedostali výpoveď a sú práceneschopné. „Referát pre vnútorný audit a riadenie kvality si riadne plní úlohy vyplývajúce z organizačného poriadku rektorátu,“ povedal Františk Trstenský.

Sme 28.07.2014Sme 28.07.2014 (Peter Olekšák)

Skutočnosť je taká, že obidve pracovníčky vykonávajúce vnútornú kontrolu boli 17.07.2014 na pohovore u povereného rektora univerzity, kde im bola ponúknutá dohoda o skončení pracovného pomeru pre nadbytočnosť "s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce na KU", ktorú odmietli.

Súčasne im bolo oznámené, že nakoľko sa nedohodli na skončení pracovného pomeru, "skončenie pracovného pomeru bude riešené výpoveďou", čo je uvedené aj v písomnom zázname o prerokovaní.

Teda je pravda, že zamestnankyne vnútornej kontroly / auditu nedostali výpoveď. Ale vo vyjadrení univerzity už neboli uvedené skutočnosti zápísané v zázname, že kontrolórkam bolo oznámené, že dostanú výpoveď. A tá by im už aj bola doručená, ak by nenastúpili na PN. Zamestnávateľ totiž nemôže dať zamestnancovi výpoveď, keď je v ochrannej dobe, keď je zamestnanec dočasne práceneschopný.

Ako dieťa ma učili, že nepovedať celú pravdu znamená hovoriť polopravdu, teda len čiastočnú, neúplnú pravdu. Slovníky ju tiež označujú ako lož a mocnú zbraň, či ako prekrúcanie alebo zdanlivú pravdu.

Tomuto svojskému spôsobu komunikácie som sa už venoval na blogu v textoch Nové auto pre nového rektora a Cenzúra ožila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

SVET

Zomierali najmä mladí a deti. Manchester sa zomkol

Na koncerte Ariany Grandovej bolo až 21-tisíc ľudí.

PRIMÁR

Urológ: Užitie tabletky nerobí erekciu

O sexuálnom živote muža po päťdesiatke hovorí JOZEF DÚBRAVICKÝ.


Už ste čítali?